Мектептің даму жоспарының негізгі жоспары
Мектептің даму жоспарының негізгі жоспары
Мектептің даму жоспарының басымдығы: Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдерді қолдану арқылы оқушылардың қызығушылығын арттыру
Мақсаттары | Табыс критерийлері | |||||||
Мұғалімдерге:Коучинг,тәлімгерлік үдерістері арқылы мұғалімдерге оқу мен оқытудағы жаңа әдіс-тәсілдерді жетілдіру | -10 % мұғалімдер нақты тапсырма үшін тиімді әдіс-тәсілдерді қолданады; -10 % мұғалімдер оқушылардың жеке қажеттігін қанағаттандыратын әдістерді жоспарлайды,іске асырады; | |||||||
Оқушыларға:Белсенді оқыту арқылы «білім ортасын» құру, ынталандыру,оқушылардың оқуға деген қызығушылығын арттыру
| -белсенді жұмыс жасайды,ынтымақтастықтары артады; -диалогтік қатынасқа түседі,сұрақтарға жауап береді; -сыни тұрғыдан ойлауға 30%-ы дағдыланады; -оқушылардың 30%-ы ынталанады, 30%-ының оқуға деген қызығушылығы артады; | |||||||
Ата аналарға: Жағымды орта құру | -мектепішілік іс-шараларға қатыстыру және кері байланыс беру; | |||||||
Іс-шаралар жоспар | ||||||||
Іс-шаралар мазмұны | Мақсаты | Күтілетін нәтиже | Жауаптылар | Уақыты | Мониторинг | Ресурстар | ||
І.Дайындық кезеңі | ||||||||
Мектеп ұжымымен отырыс | Бағдарламаның идеясымен,аудиттің қорытындысымен танысу,жұмыс тобын құру | Бағдарламаның идеясымен,аудиттің қорытындысымен танысады, жұмыс тобы құрылады | Мектеп басшысы | І апта | Хаттама №1, кері байланыс | Таныстырылым | ||
Тәлімгер мен тәлім алушымен жұмыс | Сабаққа жаңалықтар енгізу | Сабаққа жаңалықтар енгізуді қарастырады | Тәлімгер | І апта | Кері байланыс хаттама №1 | МАН,даму жоспары | ||
ІІ.Іске асыру кезеңі | ||||||||
Коучинг №1 «Белсенді оқыту арқылы оқушылардың ойлау дағыларын қалыптастыру» | Мұғалімдерге белсенді оқыту тиімділігін ұқтыру | Оқушыларды белсенді оқыту тиімділігі анықталады | Мектеп басшысы | І апта | Сабақтың талдауы | Сабақты талдау парағы,өзіндік талдау схемасы | ||
Мұғалімдердің сабақтарына қатысу | Мұғалімдерге белсенді оқыту тиімділігін ұқтыру | Оқушыларды белсенді оқыту тиімділігі анықталады | Мектеп басшысы, өзгеріс енгізу тобы мүшелері | І апта | Сабақты талдау | Сабақты талдау парағы,өзіндік талдау схемасы | ||
Өзгеріс енгізу тобының отырысы | Өзгеріс тобының жұмысының сапалығын анықтау,нәтиже | Жұмыстың бағыты анықталады | Мектеп басшысы, өзгеріс енгізу тобы мүшелері | І апта | Кері байланыс хаттама №2 | Жоспар | ||
Коучинг№ 2 «Lesson study-мұғалімнің кәсіби өрлеу жолы» | Пікір алмасу барысындағы тең құқылы, ынтымақты серіктестік құру. Білім алу сапасын арттыруда Lesson study әдісінің тиімділігі айқындалады және тәжірибеге енгізуге бағыт-бағдар беріледі. | Нақты мақсат қоя алады,оқушыларды зерттей алады; | Мектеп көшбасшысы | І апта | Сабағын талдау | Интернет ресурстары | ||
Сабақты зерттеу | Мұғалімнің кәсіби деңгейін өзгертеді, оқушылардың ,белсенді оқуын арттырады | Мұғалімнің кәсіби деңгейін өзгереді, оқушылардың белсенді оқуы артады | Мектеп көшбасшысы | ІІ апта | Енгізудегі тәжірибе таратылады | Сабақты талдау парағы,өзіндік талдау схемасы | ||
Кәсіби сұхбат | Сабақ кезеңдерін ұйымдастыру бойынша кәсіби әңгіме | Сабақ кезеңдерін ұйымдастырады | Тәлімгер | ІІ апта | Екеуара сұхбат | МАН, қосымша дерек көздері | ||
Коучинг№3 «Сын тұрғысынан ойлау ерекшелігі» | Мұғалімдер сыни тұрғысынан ойлау технологиясын меңгерту | Мұғалімдер сыни тұрғысынан ойлау технологиясын меңгереді | Мектеп басшысы | ІІ апта | Сабақ жоспарын әзірлейді | МАН, қосымша дерек көздері | ||
Сабақтың құрылымы бойынша тәліппен сұхбат | Сабақта жаңа әдіс-тәсілдерді қолдану | Сабақта жаңа әдіс-тәсілдерді қолданады | Мектеп басшысы, тәлім алушы | ІІ,ІІІ апта | Екеуара сұхбат | Сабақты бақылау формасы | ||
Ата-аналармен «Мектеп өміріндегі ата-ананың ролі»дөңгелек үстел | Мектепішілік іс-шараларға қатыстыру | Жағымды орта құру | Мектеп басшысы, көшбасшы | ІІІ апта | Кері байланыс | Интернет ресурстары | ||
ІІІ.Қорытынды бөлімі | ||||||||
Тәлімгерліктің қорытындысын шығару | Тәліптің кәсіби өсу деңгейін анықтау | Тәліптің кәсіби өсу деңгейі анықталады | Мектеп басшысы | IV апта | Кері байланыс | Сабақты талдау қағаздары | ||
Зерттеу сабағын талдау | Зерттеу барысында оқушылардың қызығушылық деңгейі анықтайды | Зерттеу барысында оқушылардың қызығушылық деңгейлері анықталады | Мектеп көшбасшысы | IV апта | Кері байланыс | Сабақты талдау парағы,өзіндік талдау схемасы | ||
Әріптестерден шығыс сауалнамасын алу | Атқарылған жұмыстың тиімділігін анықтау | Атқарылған жұмыстың тиімділігін анықталады | Мектеп басшысы, мектеп көшбасшысы | IV апта | Кері байланыс | Сауалнама | ||
Алынған деректерді талдау | Атқарылған жұмыстың тиімділігін анықтау | Атқарылған жұмыстың тиімділігін анықталады | Тәлімгер | IV апта | Талдау,кері байланыс | Диаграмма | ||
Өзгеріс енгізу тобының отырысы,атқарылған жұмыстарды қорытындылау | Мұғалімдердің оң көзқарасын анықтау | Жұмыс қорытындысы шығады,кемшіліктер көрсетіледі | Мектеп басшысы | IV апта | Кері байланыс | Хаттама№3 | ||