7.2A: Электрондық кестелер көмегімен тапсырмаларды шешу.
Ұзақ мерзімді жоспардың бөлімі: 7.2A: Электрондық кестелер көмегімен тапсырмаларды шешу. |
Мектеп: |
|||||||
Күні:6,12,2017ж |
мұғалімнің ТАӘ: Сарыбаев Н.Қ |
|||||||
Класс: 7 |
Қатысушылар саны: |
Сабақта жоқ: |
||||||
Сабақ тақырыбы |
Кестедегі мәліметтердің графикалық бейнеленуі |
|||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
7.2.2.3 диаграммаларды электрондық кестелерді пайдаланып құру |
|||||||
Сабақ мақсаты |
· шағын диаграмма құра білуді үйрету · шағын диаграммаларды пішімдеуге үйрету · спарклайн графиктерін пайдалануды үйрету · спарклайн бағаңдарын пайдалануды үйрету |
|||||||
Бағалау критерилері |
· жұмыс парағындағы ұяшықта шағын диаграмма құра білу · шағын диаграммаларды пішімдеу · спарклайн графиктерін пайдалана білу · спарклайн бағаңдарын пайдалана білу |
|||||||
Тілдік мақсаттар |
Жаңа сабақты оқушылардың тыңдалым және оқылым дағдыларын игеру, практикалық тапсырмаларды орындау арқылы үйрету.
Пәндік терминология: Спарклайн, макростер, микрографиктер және минидиаграммалар.
Диалогта немесе жазба жазуда қолданбалы сөйлемдер: Шағын диаграммаларды ұящықтарда пайдаланудың төрт… Спарклайн – бұл... Автотолтыруды пайдаланып… |
|||||||
Құндылықтарға баулу
|
үздіксіз оқу (өзіндік жұмысты орындаған кезде жүзеге асады)
Саралап оқыту кезінде, тапсырманы тез орындаған оқушылар басқа оқушыларға көмек көрсетеді(сол арқылы серіктестікке баулу). |
|||||||
Пәнаралық байланыстар |
Математика және экономика Пәнаралық байланыс, оқыту мазмұны арқылы жүзеге асады. |
|||||||
Алдын ала білім |
Оқушылар электрондық кестелермен, формулалармен жұмыс жасай алады және кестені пішімдеу дағдысы қалыптасқан.
|
|||||||
Сабақ барысы |
||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақта жоспарланған іс-шаралар
|
Ресурстар |
||||||
0-2 мин.
3-4 мин.
5-8 мин.
9-10 мин.
11-17 мин. |
Оқушыларға ассоциативті суретті көрсет.Келесі сұрақтарды талқыла: · Суретте не бейнеленген · Бүгін не жайында сөз қозғаймыз
Оқушыларға оқыту мақсатын және бағалау критерилерін жеткіз
Оқушыларға шағын диаграммаларды ұящықтарда пайдалану жолдары баянда: · N- рет символдерді пайдалану · Спарклайндер · Шағынграфиктерге арналган баптаулар · Макростер әр әдісті пайдаланудың артылықшылықтарын және мысалдарын оқушылармент талқыла.
Оқушыларға келесі ақпаратты жеткіз
Тиімді жолдың бірі, қайталанатын бір типті мәліметтер сызықтық диаграмманың негізін құрайды. Ол ушін ПОВТОР функциясын пайдалану қажет, ұящыққа кез келген символды қажет рет шығарып береді. Әдетте қолданылмайтын символдарды пайдалану үшін, СИМВОЛ функциясын пайдаланған жөн (егер де қажет символдың реттік нөмірін білсеңіз).
Нұсқаулыққа сәкес практикалық жұмысты орындауды ұйымдастыр. |
Слайд 1-2
Слайд 3-4
Слайд 5
Слайд 5
Слайд 7-8 |
||||||
18-25 мин.
26-28 мин.
|
Өзіндік жұмысты орындауға тапсырма бер, орындау барысы тапсырма қойылымына сай болу қажет. Оқушылар өзара көмек алысып, серіктестіке баулу.
Оқушыларды спарклайндермен таңыстыру MS Excell 2010 және жоғары. |
Слайд 9
Слайд 10
|
||||||
29-35 мин.
36-42 мин.
43-45 мин. |
Нұсқаулыққа сәкес практикалық жұмысты орындауды ұйымдастыр. Өзіндік жұмысты орындауды қадағала, орындау барысы тапсырма қойылымына сай болу қажет. Негізгі тапсырманы орындап болған оқушылар, қосымша тапсырманы орындауын қадағалау.
Рефлексия Оқушылар сабақ нәтижесін талқылауда келесі сұрақтарға жауап берсің: · Шағын диаграммы салуды үйрендің бе? · Шағын диаграммалар қалай пішімделетінің үйрендің бе? · Спарклайн Графикті пайдалана аласың ба?
Оқушылардың көпшілігі сұрақтардың барлығына да ИӘ жауабын қайтарса, демек сабақ өз мақсатына жетті. |
Слайд 11-14
Слайд 15(16)
Слайд 17 |
||||||
Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз қабілетті оқушылардың алдына қандай тапсырмалар қоясыз? |
Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау |
||||||
Дифференциация на уроке организовано наличием самостоятельных и дополнительного задания. А так же сотрудничеством между учащимися, которые помогают при выполнении заданий и всяческий содействуют друг-другу
|
Оценивание организовано при выполнении самостоятельных работы, оказание помощи отстающим учащимся. А так же рефлексия по итогам урока в виде суммирования результатов урока и сравнением достигнутых целей. |
Здоровьесберегающие технологии. Используемые физминутки и активные виды деятельности. Пункты, применяемые из Правил техники безопасности на данном уроке.
|
||||||
Сабақ бойынша рефлексия
Оқу мақсаты/шынайы оқыту мақсаты?
Барлық оқушылар ЦО жете білді ме?
Егер жетпесе,онда неге?
Дифференциация сабақ барысында дұрыс өтті ме?
Сабақ кезеңдері нақты бола білді ма?
Сабақ жоспарында жаңылу болды ма? |
|
|||||||
Жалпы бағалау Қай екі аспект сабақ барысында жақсы өтті (білім берумен оқытуды ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсарту үшін не себеп бола алатын еді(білім берумен оқытуды ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сыныптың жетістіктерінен нені анықтадым/оқушылардың жеке қиындықтарын,алдағы сабақтарда не нәрсеге көңіл бөлу керектігін? |
||||||||